Dan škole 2021.

Autor: Josipa Vnuk, 23. 4. 2021.

Dan Škole!
Prigodna poruka ravnateljice uz
Dan škole - Jurjevo 2021.

Dragi učenici, poštovani roditelji, dragi svi!!!
Čestitkom „Školoo, sretan ti rođendan!“ započinjemo današnji dan, 23. travnja, Jurjevo.
Već smo naučili lekciju ….od Jurjeva do Jurjeva! Lekciju koja svojim sadržajem traje godinu dana. Ispunjena smijehom, žamorom, igrom, prijateljstvom, crtanjem, pjevanjem radom jednom riječju, učenjem.
Učenje, učenje za život, da to je naš cilj. A krajnji cilj je naučiti, znati i htjeti više i bolje.
Prisjetimo se prije točno godinu dana kada sam se javljala kao ravnateljica škole, a povodom Dana škole, najavila sam da ćemo već sljedeće godine slaviti u školi svi zajedno, i veselo. No, nije tako.
I dalje smo uz epidemiološke mjere. Nema okupljanja, druženja, nema toliko potrebne nam blizine i zagrljaja.
Da zaštitimo svoje zdravlje i zdravlje drugih moramo biti odgovorni i živjeti dalje uz Covid – 19 situaciju….
Ali ipak znamo da će jednom i to proći.
Budimo strpljivi do prvog našeg zajedničkog susreta.
U tih godinu dana iza nas, ovom prilikom bih se zahvalila svim učenicima i roditeljima, zaposlenicima naše škole na suradnji, strpljenju, podršci i poštivanju jedni drugih. Jer takav način rada i djelovanja nas vodi dalje u budućnost. Dalje do uspjeha i nagrada kojima nas životni put vrednuje i nagrađuje.
Hvala i vanjskim suradnicima od lokalnih do županijskih, koji nas pratite, podržavate i vodite brigu o nama.
Danas na Jurjevo, svim učenicima, roditeljima, učiteljima i svim zaposlenicima naše škole čestitam Dan škole, a tebi, Školo, sretan 178. rođendan.
Kroz ovaj kratki video koji smo priložili (hvala učenicima, njihovim učiteljima, stručnoj službi) neka vam se ozare lica, neka vam bude drago…Divite se prekrasnoj djeci, prirodi desinićkog kraja, a sv. Juraj neka vas čuva i blagoslivlja.
Hvala vam, još jednom, svima i do prvog zajedničkog susreta sve vas pozdravljam i želim da ostanete zdravi, da čuvate sebe i druge i poštujte epidemiološke mjere.
Srdačno do idućeg Jurjeva,
vaša ravnateljica Anica ❤️