« Svibanj 2020 »

Međunarodni dan muzeja
Autor: Doris Kaučić, 18. 5. 2020.

8. svibnja obilježava se Međunarodni dan muzeja! Diljem svijeta skreće se pozornost na kulturnu baštinu i ulogu muzeja u njenoj zaštiti i predstavljanju javnosti. Ove godine tema obilježavanja je "Muzeji za jednakost: različitost i uključivost", a muzeji se uključuju kroz organizaciju različitih prikladnih aktivnosti u virtualnom okruženju.

Našim učenicima u virtualne učionice postavljene su poveznice na kojima će moći virtualno prošetati nekim od poznatih hrvatskih i svjetskih muzeja te na taj način obilježiti ovaj dan.

Međunarodni dan muzeja
Autor: Doris Kaučić, 18. 5. 2020.