« Srpanj 2020 »

27. svibnja - Međunarodni dan sporta
Autor: Doris Kaučić, 27. 5. 2020.

Svjetski dan sporta nazvan je i Danom izazova (Challenge day), a obilježava se zadnju srijedu u mjesecu svibnju.

Jedna od najvećih svjetskih manifestacija sporta i sportske rekreacije koju je inicirala članica Međunarodnog olimpijskog komiteta TAFISA (Međunarodna asocijacija udruga "Sport za sve"), a obilježava se od 1993. godine.

To je dan kada mnogobrojni građani svih dobnih uzrasta diljem svijeta svojim aktivnim sudjelovanjem manifestiraju svoju svijest o sportu i sportskoj rekreaciji kao potrebi suvremene civilizacije i obliku zdravijeg i humanijeg življenja. Tog se dana pozivaju građani svih dobnih uzrasta na dobrovoljno sudjelovanje u nekoj tjelesnoj aktivnosti, na vježbanje, igranje, sportsko natjecanje, sportski trening ili nastavu tjelesnog odgoja, s minimalnim trajanjem od 15 minuta.

Obilježavanje ovog velikog sportskog dana prilika je za bavljenje sportom i sportsku rekreaciju kojom građani diljem svijeta iskazuju svoj pozitivni stav prema tjelesnom vježbanju, aktivnom i zdravom načinu života.

Pravilna i dozirana tjelesna aktivnost djece utječe na zdravstveni status tj. na jačanje imuniteta i održavanje sveukupnog zdravlja.

Jedan od bitnih faktora za razvoj zdravlja i tjelesne odnosno sportske aktivnosti je prehrana – što znači da su tjelesna aktivnost, briga o zdravlju i pravilna prehrana usko povezani i bitni za izgradnju mladog organizma.

Ove godine učitelj tjelesne i zdravstvene kulture Siniša Kuhta, potaknuo je naše učenike da se uključe u obilježavanje Međunarodnog dana sporta na daljinu! Kako je to izgledalo možete pogledati ovdje. 👍🏻⚽️🥅

27. svibnja - Međunarodni dan sporta
Autor: Doris Kaučić, 27. 5. 2020.