Autor: Doris Kaučić, 24. 10. 2020.

S velikom radošću govorimo o uspjesima naših učenika, o njihovu stvaralaštvu, kreativnosti, maštovitosti i brojnim talentima.

I ove nas je godine razveselio e-mail koordinatorice "Male nagrade Gjalski" iz Zaboka, u kojem navodi kako je prozni rad "Sasvim (ne)običan ljetni dan" Lorene Cvilinder, učenice 7.b razreda, osvojio Povjerenstvo te je uvršten među 5 pohvaljenih radova, uz 3 nagrađena rada.

Premda smo suočeni s izazovnim i zahtjevnim vremenima, naši učenici pronalaze nadahnuće u sasvim običnim, svakodnevnim, pojavama te pišu krasne priče. Lorena perom izvrsne pripovjedačice u prvom licu progovara o jednom zaista obično-neobičnom danu, u kojem svoje velike uloge igraju tzv. kućni Stožer, poštaru nenaklonjen pas Bigi te živopisni lik slavnog imena - pazinac Herman. Priča ima bogatu radnju, a blagi humor čini je primamljivom za čitanje.

Dodjela nagrada i priznanja učenicima autorima nagrađenih i proznih radova bila je upriličena u srijedu 21. listopada 2020. u Galeriji grada Zaboka s početkom u 15 h. U skladu s epidemiološkim mjerama, pozvani su bili nagrađeni učenici i njihovi mentori, a ostalim učenicima sudionicima na natječaju zahvalnice i priznanja bit će poslani poštom.

Ovo je prilika da čestitamo Loreni na uspješnome literarnome stvaralaštvu. Neka nastavi tako i dalje!!!

Osim toga, valja pohvaliti i ostale učenike desinićke škole koji su ove godine marljivo pisali priče: Maju Halužan iz 7.a (mentorica: učiteljica Gordana Bartol), Hanu Fiket iz 5.b te Lorenu Juričan, Emu Pecigus i Luciju Trdinšak iz 7.b razreda (mentorica: učiteljica Vedrana Gudek).

Dragi učenici! Pišite, stvarajte, odvodite nas i dalje u neke druge svjetove iz svojih priča!

učiteljica Vedrana

*Za potrebe fotografiranja skinuli smo maskice s lica, a inače smo ih nosili cijelo vrijeme.